Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-64-1
TNM10-25-64-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-64-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 64MM
Datasheet Download
TNM10-25-64-1.pdf
Availability of TNM10-25-64-1
QUANTITY
TNM10-25-64-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-64-1
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-64-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height2.520" (64.00mm)
Length - Overall2.520" (64.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-64-1
TNM10-25-64-1 Details Description
Related parts for TNM10-25-64-1
FAN AXIAL 119X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
MEMORY CARD MINISD 128MB datasheet.pdf
SNSW 0.1A 3-16 PLAN 79215835 datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 14.22MM datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 26.5VC GMELF datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 15W DIN datasheet.pdf
CUT-OFF FIXTURE datasheet.pdf
DSUB JUNCTION SHELL datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS datasheet.pdf