Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-69-2
TNM10-25-69-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-69-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 69MM
Datasheet Download
TNM10-25-69-2.pdf
Availability of TNM10-25-69-2
QUANTITY
TNM10-25-69-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-69-2
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-69-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height2.717" (69.00mm)
Length - Overall3.504" (89.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-69-2
TNM10-25-69-2 Details Description
Related parts for TNM10-25-69-2
IC CPLD 64MC 15NS 44PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 3A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 160MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 15.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf