Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-70-3
TNM10-25-70-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-70-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 70MM
Datasheet Download
TNM10-25-70-3.pdf
Availability of TNM10-25-70-3
QUANTITY
TNM10-25-70-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-70-3
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-70-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height2.756" (70.00mm)
Length - Overall4.331" (110.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-70-3
TNM10-25-70-3 Details Description
Related parts for TNM10-25-70-3
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
AMPTRAC I/O 2MM CABLE 6POS 14FT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 7.87M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
2MM HDM BP GP PF AE 30AU GF datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
RES 50 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf