Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-73-2
TNM10-25-73-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-73-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 73MM
Datasheet Download
TNM10-25-73-2.pdf
Availability of TNM10-25-73-2
QUANTITY
TNM10-25-73-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-73-2
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-73-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height2.874" (73.00mm)
Length - Overall3.661" (93.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-73-2
TNM10-25-73-2 Details Description
Related parts for TNM10-25-73-2
IC DELAY LINE 5TAP 125NS 8DIP datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC ADJ 75MA TSOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN MINI EXPRESS CARD 52POS SMD datasheet.pdf
PC TERM BLOCK, 24A datasheet.pdf