Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-73-3
TNM10-25-73-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-73-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 73MM
Datasheet Download
TNM10-25-73-3.pdf
Availability of TNM10-25-73-3
QUANTITY
TNM10-25-73-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-73-3
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-73-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height2.874" (73.00mm)
Length - Overall4.449" (113.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-73-3
TNM10-25-73-3 Details Description
Related parts for TNM10-25-73-3
Crystal 9.8304MHz 30ppm Series 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.16 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP FILM 7600PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 1.8K OHM 1% 1206 datasheet.pdf
RES 94.2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
0.755 VERT HDR W/O MTG HOLE datasheet.pdf
CAP MICA 0.036UF 2% 100V RADIAL datasheet.pdf