Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-86-3
TNM10-25-86-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-86-3
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 86MM
Datasheet Download
TNM10-25-86-3.pdf
Availability of TNM10-25-86-3
QUANTITY
TNM10-25-86-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-86-3
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-86-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height3.386" (86.00mm)
Length - Overall4.961" (126.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-86-3
TNM10-25-86-3 Details Description
Related parts for TNM10-25-86-3
FIXED IND 56NH 500MA 340 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf