Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-90-3
TNM10-25-90-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-90-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 90MM
Datasheet Download
TNM10-25-90-3.pdf
Availability of TNM10-25-90-3
QUANTITY
TNM10-25-90-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-90-3
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-90-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height3.543" (90.00mm)
Length - Overall5.118" (130.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-90-3
TNM10-25-90-3 Details Description
Related parts for TNM10-25-90-3
RES 56 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf