Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-96-2
TNM10-25-96-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-96-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 96MM
Datasheet Download
TNM10-25-96-2.pdf
Availability of TNM10-25-96-2
QUANTITY
TNM10-25-96-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-96-2
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-96-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height3.780" (96.00mm)
Length - Overall4.567" (116.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-96-2
TNM10-25-96-2 Details Description
Related parts for TNM10-25-96-2
CONN HEADER .100 DUAL R/A 46POS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 12POS datasheet.pdf
IC DUAL DIFF LNE DRVR 3ST 14SOIC datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
TRIAC 600V 3A datasheet.pdf