Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-99-3
TNM10-25-99-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-99-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 99MM
Datasheet Download
TNM10-25-99-3.pdf
Availability of TNM10-25-99-3
QUANTITY
TNM10-25-99-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-99-3
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-99-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height3.898" (99.00mm)
Length - Overall5.472" (139.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-99-3
TNM10-25-99-3 Details Description
Related parts for TNM10-25-99-3
CAP FILM 1500PF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 12POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf