Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-104-2
TNM12-30-104-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-104-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 104MM
Datasheet Download
TNM12-30-104-2.pdf
Availability of TNM12-30-104-2
QUANTITY
TNM12-30-104-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-104-2
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-104-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height4.094" (104.00mm)
Length - Overall5.079" (129.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-104-2
TNM12-30-104-2 Details Description
Related parts for TNM12-30-104-2
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 17E OLIVE datasheet.pdf
IC REG/LED DRIVER 350MA SMC datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M2.5 NYLON datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB datasheet.pdf
CONN FFC datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 20-26V 630MA datasheet.pdf