Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-104-3
TNM12-30-104-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-104-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 104MM
Datasheet Download
TNM12-30-104-3.pdf
Availability of TNM12-30-104-3
QUANTITY
TNM12-30-104-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-104-3
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-104-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height4.094" (104.00mm)
Length - Overall6.063" (154.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-104-3
TNM12-30-104-3 Details Description
Related parts for TNM12-30-104-3
RES SMD 14K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
ROTARY DIP GRAY SPINDLE datasheet.pdf
FIXED IND 1.6NH 700MA 40 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CABLE PLUG 5POLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 2.54MM datasheet.pdf