Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-45-1
TNM12-30-45-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-45-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 45MM
Datasheet Download
TNM12-30-45-1.pdf
Availability of TNM12-30-45-1
QUANTITY
TNM12-30-45-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-45-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-45-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height1.772" (45.00mm)
Length - Overall1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-45-1
TNM12-30-45-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-45-1
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 1.10A 6V CHIP 1206 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.18" 1MM 8POS datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
20+20 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
SPCL UNIV SFTY MAT 18.5X72" W/5M datasheet.pdf
BERG IK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
1ETHP,1SER P,GSM HSPAW/AC datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2.5MM datasheet.pdf