Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-60-1
TNM12-30-60-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-60-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 60MM
Datasheet Download
TNM12-30-60-1.pdf
Availability of TNM12-30-60-1
QUANTITY
TNM12-30-60-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-60-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-60-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.362" (60.00mm)
Length - Overall2.362" (60.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-60-1
TNM12-30-60-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-60-1
LED AMBER T1 RIGHT ANGLE 5V PCB datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A SOT223-5 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR TRI-ST DL 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
Crystal 33.8688MHz 100ppm 6pF 100 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
UPPER STRIPPER BLADE datasheet.pdf
INDICATOR NEON RED PANEL MNT datasheet.pdf
EEPROM SPI 4KB 8TSSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CAP FILM 11UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf