Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-61-2
TNM12-30-61-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-61-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 61MM
Datasheet Download
TNM12-30-61-2.pdf
Availability of TNM12-30-61-2
QUANTITY
TNM12-30-61-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-61-2
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-61-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.402" (61.00mm)
Length - Overall3.386" (86.00mm)