Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-62-1
TNM12-30-62-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-62-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 62MM
Datasheet Download
TNM12-30-62-1.pdf
Availability of TNM12-30-62-1
QUANTITY
TNM12-30-62-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-62-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-62-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.441" (62.00mm)
Length - Overall2.441" (62.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-62-1
TNM12-30-62-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-62-1
RES SMD 2.67KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES 22 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
TWT COIL SNSAT PSA datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
RES SMD 4.02M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf