Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-62-3
TNM12-30-62-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-62-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 62MM
Datasheet Download
TNM12-30-62-3.pdf
Availability of TNM12-30-62-3
QUANTITY
TNM12-30-62-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-62-3
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-62-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.441" (62.00mm)
Length - Overall4.409" (112.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-62-3
TNM12-30-62-3 Details Description
Related parts for TNM12-30-62-3
MODEM V.34 SRL DATA V.34 FAX 5V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 8-TSSOP datasheet.pdf
PROTECTIVE SLEEVE 2.5MM BAYONET datasheet.pdf
BOX PLSTC AMD/CL 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE16 M32 datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG DUPLX 125UM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
LED WHITE DIFFUSED 0402 SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 48-TQFP datasheet.pdf
DIODE SBR 60V 3A SMA datasheet.pdf