Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-66-1
TNM12-30-66-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-66-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 66MM
Datasheet Download
TNM12-30-66-1.pdf
Availability of TNM12-30-66-1
QUANTITY
TNM12-30-66-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-66-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-66-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.600" (66.00mm)
Length - Overall2.598" (66.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-66-1
TNM12-30-66-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-66-1
IC MCU 8BIT 32KB OTP 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.37KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 1400V 300A datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
2.5 W/W CONN RETAINER datasheet.pdf
PRESSURE20PC26PC 100 PSI datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf