Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-69-1
TNM12-30-69-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-69-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 69MM
Datasheet Download
TNM12-30-69-1.pdf
Availability of TNM12-30-69-1
QUANTITY
TNM12-30-69-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-69-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-69-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.717" (69.00mm)
Length - Overall2.717" (69.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-69-1
TNM12-30-69-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-69-1
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf