Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-69-2
TNM12-30-69-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-69-2
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 69MM
Datasheet Download
TNM12-30-69-2.pdf
Availability of TNM12-30-69-2
QUANTITY
TNM12-30-69-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-69-2
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-69-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.717" (69.00mm)
Length - Overall3.701" (94.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-69-2
TNM12-30-69-2 Details Description
Related parts for TNM12-30-69-2
CAP CER 6800PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 20.83MM datasheet.pdf
2MM SHROUDED BOARD MNT HDR 44 PO datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 3W DO204AL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2.9A TO277A datasheet.pdf