Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-78-1
TNM12-30-78-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-78-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 78MM
Datasheet Download
TNM12-30-78-1.pdf
Availability of TNM12-30-78-1
QUANTITY
TNM12-30-78-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-78-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-78-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.071" (78.00mm)
Length - Overall3.071" (78.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-78-1
TNM12-30-78-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-78-1
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 205 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MF SMC VERT HDR W/O CLIP AU MFBL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M2 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 8"L X 16"W datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4 GHZ datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
Z-PCK SLIM UHD PWR 5POS VRT RCPT datasheet.pdf