Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-78-2
TNM12-30-78-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-78-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 78MM
Datasheet Download
TNM12-30-78-2.pdf
Availability of TNM12-30-78-2
QUANTITY
TNM12-30-78-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-78-2
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-78-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.071" (78.00mm)
Length - Overall4.055" (103.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-78-2
TNM12-30-78-2 Details Description
Related parts for TNM12-30-78-2
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG ORANGE 2500' datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
ATTENUATOR F/OPTIC 7.0DB datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 5POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 14POS RA T/H datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPDT HNG LVR datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
MCU 32BIT 128KB M3 PRO 64QFN datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 3C FOIL SHLD 300V datasheet.pdf