Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-82-3
TNM12-30-82-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-82-3
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 82MM
Datasheet Download
TNM12-30-82-3.pdf
Availability of TNM12-30-82-3
QUANTITY
TNM12-30-82-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-82-3
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-82-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.228" (82.00mm)
Length - Overall5.197" (132.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-82-3
TNM12-30-82-3 Details Description
Related parts for TNM12-30-82-3
RELAY REED SPST 2A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.7A 16MSOP datasheet.pdf
MIC PLUG HSG 13P (MK II) GREEN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CXP 24F MM50 OM2 ASSY OFNP 1M datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 02-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 500MW DO7 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
MODULE MALE 2POS CRIMP datasheet.pdf