Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-86-1
TNM12-30-86-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-86-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 86MM
Datasheet Download
TNM12-30-86-1.pdf
Availability of TNM12-30-86-1
QUANTITY
TNM12-30-86-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-86-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-86-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.386" (86.00mm)
Length - Overall3.386" (86.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-86-1
TNM12-30-86-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-86-1
IC DETECTOR VOLT 5.3V ODRN 5VSOF datasheet.pdf
IC MONITOR VOLT MPU 14-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 710KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
STAINLESS NON PLUG-INSIDE datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 2W DO204AL datasheet.pdf