Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-90-1
TNM12-30-90-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-90-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 90MM
Datasheet Download
TNM12-30-90-1.pdf
Availability of TNM12-30-90-1
QUANTITY
TNM12-30-90-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-90-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-90-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.543" (90.00mm)
Length - Overall3.543" (90.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-90-1
TNM12-30-90-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-90-1
CONN RCPT .100" 14POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 120A TO263-3 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 30DEG 5MM datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE 20A PCB datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 24V 14A datasheet.pdf
LED XLAMP ML-E datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf