Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-90-2
TNM12-30-90-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-90-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 90MM
Datasheet Download
TNM12-30-90-2.pdf
Availability of TNM12-30-90-2
QUANTITY
TNM12-30-90-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-90-2
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-90-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.543" (90.00mm)
Length - Overall4.528" (115.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-90-2
TNM12-30-90-2 Details Description
Related parts for TNM12-30-90-2
CONN HEADR BRKWAY .100 78POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANSDUCER 10000# PRES 1-5V datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC 192KHZ SAMPL RATE CONV 28SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 56POS GOLD SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 150V 10A TO263AB datasheet.pdf
CONN RCPT CAP HSNG 10POS DL WHT datasheet.pdf
KIT JAVAN BASE/SCKT BD/IC SAMPLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf