Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-92-1
TNM12-30-92-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-92-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 92MM
Datasheet Download
TNM12-30-92-1.pdf
Availability of TNM12-30-92-1
QUANTITY
TNM12-30-92-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-92-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-92-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.622" (92.00mm)
Length - Overall3.622" (92.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-92-1
TNM12-30-92-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-92-1
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COMP SNGL R-R INPUT SC70-5 datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 0.100 SMD datasheet.pdf
FULL METAL HOOD 50P T&S ENTRY H datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DCMAM62SNM-F225F0 - MIL EQUIV datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf