Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-94-1
TNM12-30-94-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-94-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 94MM
Datasheet Download
TNM12-30-94-1.pdf
Availability of TNM12-30-94-1
QUANTITY
TNM12-30-94-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-94-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-94-1
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.701" (94.00mm)
Length - Overall3.701" (94.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-94-1
TNM12-30-94-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-94-1
IC BATT CHRGR LI+ USB-PWR 8-SOIC datasheet.pdf
IC MONO PIN DVR HS 8DIP datasheet.pdf
SSD 90GB 2.5" UATA datasheet.pdf
RES SMD 274KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC POWER/BATTERY MGMT 48-QFN datasheet.pdf
RES 11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10M OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf