Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-98-1
TNM12-30-98-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-98-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 98MM
Datasheet Download
TNM12-30-98-1.pdf
Availability of TNM12-30-98-1
QUANTITY
TNM12-30-98-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-98-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-98-1
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.858" (98.00mm)
Length - Overall3.858" (98.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-98-1
TNM12-30-98-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-98-1
FUSE MIDGET 20A 250V TIME-DELAY datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
TERMINAL PLUG HORIZ 500MM 6C GRN datasheet.pdf