Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-99-3
TNM12-30-99-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-99-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 99MM
Datasheet Download
TNM12-30-99-3.pdf
Availability of TNM12-30-99-3
QUANTITY
TNM12-30-99-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-99-3
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-99-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.898" (99.00mm)
Length - Overall5.866" (149.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-99-3
TNM12-30-99-3 Details Description
Related parts for TNM12-30-99-3
IDC CABLE - MSC34K/MC34M/MPL34K datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 10A 800V TO220AB datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GPP 1PH 4A 1000V GPP GBU datasheet.pdf
CONN PIN SPRING LOAD .350 AU SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4M OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf