Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-104-1
TNM2-6.5-104-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-104-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 104MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-104-1.pdf
Availability of TNM2-6.5-104-1
QUANTITY
TNM2-6.5-104-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-104-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-104-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height4.094" (104.00mm)
Length - Overall4.094" (104.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-104-1
TNM2-6.5-104-1 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-104-1
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 28MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER P5KS .5MM 60POS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 120V 120A SOT227 datasheet.pdf
FAN,220VAC datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/5W 0402 datasheet.pdf