Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-19-1
TNM2-6.5-19-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-19-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 19MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-19-1.pdf
Availability of TNM2-6.5-19-1
QUANTITY
TNM2-6.5-19-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-19-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-19-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.748" (19.00mm)
Length - Overall0.748" (19.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-19-1
TNM2-6.5-19-1 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-19-1
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5.5V 3W datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 36.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
IC FPGA 208 I/O 484FBGA datasheet.pdf
TB, TWIST & CLICK, COATED datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TAPE 5909 VHB FOAM 4" X 72YD datasheet.pdf