Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-20-2
TNM2-6.5-20-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-20-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 20MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-20-2.pdf
Availability of TNM2-6.5-20-2
QUANTITY
TNM2-6.5-20-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-20-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-20-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.787" (20.00mm)
Length - Overall1.024" (26.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-20-2
TNM2-6.5-20-2 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-20-2
RES ARRAY 13 RES 2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT D-SUB 78POS SERIES 90 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS TIN datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 19W 1A 55LV1 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
PNL MNT 24V WHITE 3MM datasheet.pdf