Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-24-2
TNM2-6.5-24-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-24-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 24MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-24-2.pdf
Availability of TNM2-6.5-24-2
QUANTITY
TNM2-6.5-24-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-24-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-24-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.945" (24.00mm)
Length - Overall1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-24-2
TNM2-6.5-24-2 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-24-2
LABEL TT POLY WHT 1.50 X 0.50" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 120/240VAC DINRAIL datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 150KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 9.31 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.9K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 485MA 190 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 119MA 14.7 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf