Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-25-1
TNM2-6.5-25-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-25-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 25MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-25-1.pdf
Availability of TNM2-6.5-25-1
QUANTITY
TNM2-6.5-25-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-25-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-25-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.984" (25.00mm)
Length - Overall0.984" (25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-25-1
TNM2-6.5-25-1 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-25-1
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
CABLE ASSEM FIBER SC-SC 2 METER datasheet.pdf
SCREEN AMBER ROUND datasheet.pdf
IC SWITCH OCTAL SPST 48TQFN datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 117 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING datasheet.pdf
VARISTOR 900V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf