Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-30-2
TNM2-6.5-30-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-30-2
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 30MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-30-2.pdf
Availability of TNM2-6.5-30-2
QUANTITY
TNM2-6.5-30-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-30-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-30-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.181" (30.00mm)
Length - Overall1.417" (36.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-30-2
TNM2-6.5-30-2 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-30-2
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
INSERT FEMALE 10POS CRIMP datasheet.pdf
IC DDR1 512M 200MHZ 60BGA datasheet.pdf