Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-32-1
TNM2-6.5-32-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-32-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 32MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-32-1.pdf
Availability of TNM2-6.5-32-1
QUANTITY
TNM2-6.5-32-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-32-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-32-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.260" (32.00mm)
Length - Overall1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-32-1
TNM2-6.5-32-1 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-32-1
CONN CHAMP 24 POS PLUG SHIELDED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
LIGHT BAR 0.4"L X .195" ALGAAS datasheet.pdf
VARISTOR 216V 40KA datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
JUMPER KITS EQUIP GROUNDING #6 datasheet.pdf
POT 100K OHM 0.01W CARBON LINEAR datasheet.pdf