Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-38-2
TNM2-6.5-38-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-38-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 38MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-38-2.pdf
Availability of TNM2-6.5-38-2
QUANTITY
TNM2-6.5-38-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-38-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-38-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.496" (38.00mm)
Length - Overall1.732" (44.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-38-2
TNM2-6.5-38-2 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-38-2
FERRITE BEAD 25 OHM 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 15MM datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 3W 4122 datasheet.pdf
RES 160 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER FLEXRAY 14TSSOP datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL LED SHIELDED datasheet.pdf
JT 13C 13#22D SKT RECP datasheet.pdf
6UF 25V 6.3X13 105C AXI datasheet.pdf