Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-54-3
TNM2-6.5-54-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-54-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 54MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-54-3.pdf
Availability of TNM2-6.5-54-3
QUANTITY
TNM2-6.5-54-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-54-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-54-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.126" (54.00mm)
Length - Overall2.598" (66.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-54-3
TNM2-6.5-54-3 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-54-3
NEON IND RED 125V datasheet.pdf
BAG SHLD MET-OUT ZIP 6X10 datasheet.pdf
RES 33 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 0804 datasheet.pdf
DESK COVER 60X24 LIGHT GRAY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 22A T-MAX datasheet.pdf