Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-58-3
TNM2-6.5-58-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-58-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 58MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-58-3.pdf
Availability of TNM2-6.5-58-3
QUANTITY
TNM2-6.5-58-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-58-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-58-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.283" (58.00mm)
Length - Overall2.756" (70.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-58-3
TNM2-6.5-58-3 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-58-3
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 2.2K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24-SSOP datasheet.pdf
IC DAC 14BIT VOUT 8-DFN datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 20"L X 20"W datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX NAMUR 2M datasheet.pdf
FIXED IND 2.4UH 575MA 1.1 OHM datasheet.pdf