Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-61-3
TNM2-6.5-61-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-61-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 61MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-61-3.pdf
Availability of TNM2-6.5-61-3
QUANTITY
TNM2-6.5-61-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-61-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-61-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.402" (61.00mm)
Length - Overall2.874" (73.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-61-3
TNM2-6.5-61-3 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-61-3
TERM SOLDER TURRET .109" .084"L datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CONN JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS SPST-NC 10A datasheet.pdf
OSC XO 4.096MHZ CMOS SMD datasheet.pdf