Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-66-1
TNM2-6.5-66-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-66-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 66MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-66-1.pdf
Availability of TNM2-6.5-66-1
QUANTITY
TNM2-6.5-66-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-66-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-66-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.600" (66.00mm)
Length - Overall2.598" (66.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-66-1
TNM2-6.5-66-1 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-66-1
FUSE HLDR BLADE 125V 15A PNL MNT datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS datasheet.pdf
IC TXRX RS485 LOW POWER 8SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR SCR 65A 530V PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONN TERM BLK 5POS 7.62MM R/A datasheet.pdf
3/8 INCH HST YEL LG 500' SPOOL datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 3W DO214AA datasheet.pdf
FILTER EMI 270PF 100V RADIAL datasheet.pdf