Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-71-2
TNM2-6.5-71-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-71-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 71MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-71-2.pdf
Availability of TNM2-6.5-71-2
QUANTITY
TNM2-6.5-71-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-71-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-71-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.795" (71.00mm)
Length - Overall3.031" (77.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-71-2
TNM2-6.5-71-2 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-71-2
SCR 800V 55A NON-ISOLATE TO218AC datasheet.pdf
CONN SPLICE PUSH-IN 4PS 12-22AWG datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.25W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
LED MINI PWR RED 2PLCC datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
SCR 1600V 660A A-PUK datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 440VAC5 datasheet.pdf