Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-73-1
TNM2-6.5-73-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-73-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 73MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-73-1.pdf
Availability of TNM2-6.5-73-1
QUANTITY
TNM2-6.5-73-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-73-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-73-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.874" (73.00mm)
Length - Overall2.874" (73.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-73-1
TNM2-6.5-73-1 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-73-1
RF DUAL TRANSISTORS NPN SOT-363 datasheet.pdf
IC BCD PRIORITY ENCODER 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS 3A RT ANGL DIP datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 1400V 700A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
CABLE 4COND 10AWG BLACK 2500' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 18.5V 10W datasheet.pdf
TVS DIODE 220VWM 371.1VC AXIAL datasheet.pdf
SCREW,CAP,SOC,BUT HD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf