Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-82-3
TNM2-6.5-82-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-82-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 82MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-82-3.pdf
Availability of TNM2-6.5-82-3
QUANTITY
TNM2-6.5-82-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-82-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-82-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.228" (82.00mm)
Length - Overall3.701" (94.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-82-3
TNM2-6.5-82-3 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-82-3
RELAY TELECOM DPDT 2A 6V datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 2% 50VDC 2416 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 10NS 48CABGA datasheet.pdf
IC ANTENNA AMP AM/FM SOLUTN 28QF datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 20MHZ 8SOP-J datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
WEATHER SEALED EXPLOSION-PROOF datasheet.pdf
ROLL, HOOK & LOOP, 1/2" X 25-YD, datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf