Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-84-2
TNM2-6.5-84-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-84-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 84MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-84-2.pdf
Availability of TNM2-6.5-84-2
QUANTITY
TNM2-6.5-84-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-84-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-84-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.307" (84.00mm)
Length - Overall3.543" (90.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-84-2
TNM2-6.5-84-2 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-84-2
TERM SOLDER SLOT .340" .075"L datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 6POS 3MM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.5V/1.8V 16QFN datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 14.1MM datasheet.pdf
RES 2K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PMODAMP3 STEREO POWER AMPLIFIER datasheet.pdf
RES SMD 451 OHM 0.1% 3/4W 2512 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf