Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-20-3
TNM2-8-20-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-20-3
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 20MM
Datasheet Download
TNM2-8-20-3.pdf
Availability of TNM2-8-20-3
QUANTITY
TNM2-8-20-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-20-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-20-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.787" (20.00mm)
Length - Overall1.260" (32.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-20-3
Related LinksTNM2-, TNM2-8-20-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-20-3 Details Description
Related parts for TNM2-8-20-3
CAP CER 0.018UF 35V 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 34A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
LED RS ARRAY WHITE 7850 LM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
IC MIXER DOWN CONV 20-TQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
IC TXRX USB HS ENG ULPI 24QFN datasheet.pdf
0.1 GHz to 2.5 GHz 70 dB Logarithmic Detector/Controller IC datasheet.pdf