Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-23-1
TNM2-8-23-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-23-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 23MM
Datasheet Download
TNM2-8-23-1.pdf
Availability of TNM2-8-23-1
QUANTITY
TNM2-8-23-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-23-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-23-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.906" (23.00mm)
Length - Overall0.906" (23.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-23-1
Related LinksTNM2-, TNM2-8-23-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-23-1 Details Description
Related parts for TNM2-8-23-1
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CAP CER 6.6PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
SWITCH STRT LVR SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 14-42V 700MA datasheet.pdf
CAP ALUM 270000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf