Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-49-1
TNM2-8-49-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-49-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 49MM
Datasheet Download
TNM2-8-49-1.pdf
Availability of TNM2-8-49-1
QUANTITY
TNM2-8-49-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-49-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-49-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.929" (49.00mm)
Length - Overall1.929" (49.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-49-1
Related LinksTNM2-, TNM2-8-49-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-49-1 Details Description
Related parts for TNM2-8-49-1
IC TXRX RS-485 5V 5MBPS 8SOIC datasheet.pdf
IC A/D CONV 2CH 16BIT 10-MSOP datasheet.pdf
CONN SPRING 54POS DUAL .370 SMD datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 7.62MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf