Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-65-2
TNM2-8-65-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-65-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 65MM
Datasheet Download
TNM2-8-65-2.pdf
Availability of TNM2-8-65-2
QUANTITY
TNM2-8-65-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-65-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-65-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.559" (65.00mm)
Length - Overall2.795" (71.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-65-2
Related LinksTNM2-, TNM2-8-65-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-65-2 Details Description
Related parts for TNM2-8-65-2
CONN CARDEDGE HSG DUAL 36POS datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 288.75VC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8PS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 37POS CRIMP datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.49V 8SOIC datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf