Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-92-3
TNM2-8-92-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-92-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 92MM
Datasheet Download
TNM2-8-92-3.pdf
Availability of TNM2-8-92-3
QUANTITY
TNM2-8-92-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-92-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-92-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.622" (92.00mm)
Length - Overall4.094" (104.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-92-3
Related LinksTNM2-, TNM2-8-92-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-92-3 Details Description
Related parts for TNM2-8-92-3
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SW DIP LEVER 2POS MULT POLE BLCK datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN FPC TOP 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 140 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC OP AMP RRIO 180MHZ TSSOP datasheet.pdf